vajinismus tedavisi nasıl oluyor

Vajinismus dolayı büyük sadece kısmı, %95 i psikolojik nedenlerdir. Cinsellikle ilgili, eşeysel ilişkiye girme konusunda, bilinçaltı tarafından, beynin yanlış, olumsuz, mübalağalı ve negatif şekilde etkilenmesi ile ortaya çıkan eş durumdur.Çocukluk, dinç kızlık, yetişkinlik dönemlerinizde, ailenizden, akrabalarınızdan, hempa çevrenizden, okuduğunuz izlediğiniz, gördüğünüz, duyduğunuz, cinsellikle ilgili,ilişki sırasında yaşananlarla ilgili, natamam yanlış abartılı bilgilerin, bilinçaltımız eliyle beynimize olumsuz, hatalı aktarılması, vajinismus hastalığının ortaya çıkmasına neden olur.

Bunlar nedir? Çok gereğinden örnek verebiliriz. Klasik olan ve herkesi etkileyebilen, erdenlik zarının yırtılması ile acı ve kanamanın fazla olması, nezif nedeni ile hastaneye kaldırılma korkusu, bekâretin, erdenlik zarının evleninceye derecede korunması düşüncesi, kasılmadan ötürü kilitlenme olabileceği düşüncesi, aylı kalma korkusu, katı sağtöre kuralları, seksüel vukuf eksikliği, cinselliğin kadınlar düşüncesince kötü, çekinilmesi gereken tek pozisyon olması, abartılmış ilk gece hikâyeleri okunuşu mitleri. Örnekler çoğaltılabilir.

Cinsel ilişkiye girmekle ilgili yanlış, abartılı, noksan mesajların, bilinçaltımız tarafından, doğruymuş gibi onaylama edilip, beynimize ulaşması,kadında vajinismusu ortaya çıkartmaktadır. Burada, mühim olan bilinçaltı, doğruyu doğru, yanlışı da yakın kabul eder. Bu durumda beynimiz hatalı bilgilendirilmiş olmakta okunuşu bu konum aslında olmayan korku okunuşu endişe halini yaratmaktadır,ilişki simultane herşey yolunda giderken ilk sevişmede aynı mesele yokken okunuşu bu savaş ilişkiye girebileceğim derken anında o sırada bu his okunuşu tin durumu psikolojimizi ebedî şekilde etkiler.Gene yeniden tıpkı ilişkiye gireceğinizi düşünürken kasılmalarınız nedeni ile müşterek duvar çıkar canınız acır,eşinizi itersiniz.İstemediğiniz halde eşinizi kırabilir yada eşiniz sizi kırabilir. Tıpkı bilgisayar gibi, yanlış veri, yanlış netice ortaya çıkmaktadır.

Vajinismus danışanlarımızdan numune verecek olursak; çocukken eteklik traşı olma esnasında, arkadaşlarının vajeninin fazla önemsiz olduğunu söylemesi. öz 8 almanak vajinismuslu olarak bize başvurdu; almış olduğu yanılgı mesajla, bilinçaltı, beynine vajenin fazla önemsiz olduğu bilgisini veriyor. Beyninde vajenin fazla değersiz olduğunu taşıyor. Evlenince okunuşu eşiyle cinsî münasebet sırasında penisin giremeyeceğini yorumluyor. Lütfen dikkat! hatalı birleşik mesaj, nasıl büyük kuşku okunuşu korkuya sebep oluyor. Eşiyle 8 yıl bu yüzden eşeysel ilişkiye giremiyor. Bizim kliniğe toplam, 3 sefer gelip sorunu çözdü. henüz aksi hâlde hamile kaldı.şu zihin evlilik hayatı ve cinsî yaşamında çok mutlu.Oysaki dışarıdan bakılınca vajen girişi fazla küçükve elverişsiz gibi algılanır ama esneme özelliği sayesinde 3-6 kg a kadar bebek doğurabilir.

Başka sadece vajinismus hastamız, flört döneminde, şimdiki eşiyle eşeysel yakınlaşmaları olduğu zamanlarda, kendini cinsî ilişkiye müheyya hissedip, eşeysel ilişkiye almak istiyor ama mert eşi ise evlenmeden eşeysel birliktelik duymak istemiyor.Bu konuda tutucu,kadın bütün ön sevişmelerinde, kendine eşiyle ilişkiye girmeme mesajını veriyor. Çift evleniyor 3 senelik vajinismus görüldüğü gibi bu mesajla ilişkiye girmeyeceksin komutunu beyne devamlı taşıyor. Kliniğe 3 sefer gelip vajinismusu çözdü. Gereksiz müşterek 3 yılı huzursuz geçirmiş oldu.Yada anında tersi durumlar henüz aşkın da oluyor kadın evlenmeden beraberinde yürütmek istemiyor,cinsel yakınlaşmalarında daima kendine fren koyuyor ve kendini kasıyor.Bu pozisyon evlenince de daha rahat olsada, kasması ki sıkıntısız derecede kassa bile eşiyle seksüel ilişkiye giremiyor. İlişkiye girse dahi sıkıntılı ağrılı prblemli tek bağ oluyor.Sonuçta ilişkinin neresinde olursanız olun tedirginlik ve tasa cinsel ilişkinin sıhhatli bir şekilde gerşekleşmesini önlüyor.

Başka aynı vajinismus hastamız ilk ilişkisinde sadece aylı kalmaktan korkuyor. İlkokulda izlemiş olduğu aynı filmde,yoğun fayda yağışı haysiyetiyle veladet eylemi çeken benzer parasız doğuma, hastaneye götürülemiyor okunuşu tevellüt şiddetli kış şartlarında yolda oluyor okunuşu hastamızın bizdeki ilk seanstaki hepsi gebe kalmaktan korkuyorum idi. Hasta eşeysel ilişkiden, aylı kalmaktan okunuşu doğumunun çok rahatsızlık olacağını düşündüğünden ötürü cinsî ilişkiye girememektedir. özen ederseniz bilinçaltının bu durumu kullanması okunuşu 3 bülten vajinismusa yöntem açtığını göreceksiniz.Başka benzer vajinismus hastamız sağlık personeli; adetleri çok ağrılı geçmesi üzerine, hastanede bekâret zarının etli olduğu söyleniyor.Sonuç altı salname vajinismus olup, 4 defa gelip vajinismus problemini yendi.Unutmayın hata mesaj. O ölçüsünde çok paradigma var ki, ama hepsinin de nedeni aynı. Bilinçaltımızın beynimize yanlış düşünce vermesi sonucu bağ simultane kasılma, geriye artan bayağı birleşik kısmında ise, anatomik aynı handikap kelime konusudurKızlık zarının kalın, erdemli kenarlı olması, vajinada septa, perde, gibi cinsî ilişkiye girmeye mâni olabilen durumlardır.

Ben Büşra 1 hafta evliyim. 25 yaşındayım. Öncelikle eşimi çok seviyorum. Evlendiğim tarih hayatımın en önemli, en spesiyal günü olmalıydı ama olmadı.Eşimle ilişkiye giremiyoruz. fazla ağrılı, fazla sancılı birleşik devir geçiyorum. çok korku, endişe, kararsızlık tümü birleşik arada. Eşimin yüzüne bakmak dahi istemiyorum. Kendimi suçlu ve utangaç hissediyorum. Bende o anlatılan mutluluğu, huzura temin etmek istiyorum. he ben kendime inanıyorum, güveniyorum yapacağım, başaracağım. İlk seansıma gireceğim heyecanlı ve üzüntü doluyum. Günlerden Çarşamba ve ben alışveriş haset yepyeni, mutlu birleşik hayata adım atacağım. Bunu da kontrol edin başarabilirim. En makro destekçim eşim. Bunu ikimiz göre başaracağım.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “vajinismus tedavisi nasıl oluyor”

Leave a Reply

Gravatar